18.00
sala widowiskowa ChBP, ul. Partyzantów 40
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie! Gościem będzie Marcin Wroński, autor popularnych retro kryminałów z komisarzem Zygą Maciejewskim w roli głównej. Akcja najnowszej, dziewiątej i zarazem ostatniej powieści tego cyklu – „Czasu Herkulesów” – rozgrywa się w przedwojennym, wielokulturowym, pełnym tajemnic Chełmie! Marcin Wroński w „Czasie Herkulesów” tworzy wspaniały i porywający obraz wielokulturowego Chełma u progu rozwoju. Miłośnicy II Rzeczpospolitej i kryminałów retro będą wniebowzięci!
Na spotkanie z pisarzem, podczas którego będzie można poznać genezę powieści, zakupić „Czas Herkulesów” w specjalnej cenie, porozmawiać z Marcinem Wrońskim i otrzymać autograf, zapraszamy do sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40 we wtorek, 25 kwietnia br. o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!
Marcin Wroński – pisarz i redaktor, ukończył studia na KUL, a jego pierwsze próby literackie miały miejsce już w połowie lat 80. W latach 90. był związany z nurtem trzeciego obiegu, w tym czasie napisał i wydał debiutancki zbiór opowiadań „Udo Pani Nocy” (1992) oraz powieść „Obsesyjny motyw babiego lata” (1994), „mikropowieść pijacko-przygodową”, do której ilustracje wykonał Marcin Prus. Jako dziennikarz i felietonista współpracował z lubelskim Radiem TOP i Radiem Lublin, tworzył też skecze i piosenki dla prowadzonego przez siebie kabaretu pod nazwą Osoby o Nieustalonej Tożsamości.
Autor cyklu kryminałów o komisarzu Zydze Maciejewskim, a także znakomicie przyjętej powieści „Officium Secretum. Pies pański” jest laureatem wielu nagród: Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników za powieść „Pogrom w przyszły wtorek” (2014), Nagrody Artystycznej Miasta Lublin, Kryminalnej Piła dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej w roku 2013 za „Pogrom w przyszły wtorek” (2014), Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników za „Skrzydlatą trumnę” (2014), Medalu Prezydenta Miasta Lublina (2012) oraz honorowego tytułu Bene Meritus Terrae Lublinensi (Dobrze Zasłużony dla Ziemi Lubelskiej) w 2009 roku. Siedmiokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru w latach 2008-2015, nominowany do honorowego tytułu Ambasador Województwa Lubelskiego (2015) oraz Paszportu Polityki za „Kino Venus” (2008) i „Skrzydlatą trumnę” (2012).